На головну сторінку

 

Олександр Муравйов
начальник Відділу військової символіки
та геральдики Генерального штабу ЗС України



Спадкоємці артилерійських традицій

Надруковано: Народна армія. – 2010. – 2 квітня




27-й Сумський реактивний артилерійський полк – частина відносно “молода”. Сформований підрозділ у 2008 році, недавно було вручено Бойовий Прапор. Але оскільки полк створювався на базі Військового двічі ордена Червоного Прапора інституту ракетних військ і артилерії імені Богдана Хмельницького Сумського державного університету, то по праву може вважатися спадкоємцем цього прославленого навчального закладу.
Пропозиції щодо нарукавної емблеми полку почали надходити до Відділу військової символіки та геральдики Генерального штабу Збройних Сил України у березні минулого року. За результатами оцінки проект нарукавної емблеми, надісланий з частини, був визнаний прийнятним. Проте потрібно було дещо змінити форму щита, що лежав в основі емблеми. Оскільки полк входить до складу 8-го армійського корпусу, форма і розміри щита нарукавної емблеми мали відповідати єдиному зразку, визначеному  командиром цього з’єднання. З огляду на це фахівці Відділу військової символіки та геральдики внесли деякі доповнення з урахуванням побажань командування частини.
Остаточний варіант малюнка нарукавної емблеми полку 18 лютого 2010 р. затвердив начальник Генерального штабу – Головнокомандувач ЗС України генерал армії України Іван Свида.
Нарукавна емблема 27-го Сумського реактивного артилерійського полку являє собою фігурний щит чорного кольору з кантом золотого (жовтого) кольору. Малиновий рівносторонній хрест із розбіжними сторонами є елементом емблеми ЗС України. Приналежність до артилерії відображають схрещені гарматні стволи золотого (жовтого) кольору та чорний колір щита емблеми (колір димного пороху, яким стріляли гармати у давнину). Герб міста Суми у центрі хреста свідчить про місце дислокації військової частини. Напис “Ураган” вказує на озброєння полку. Напіввінок із зелених дубових гілок у нижній частині щита символізує міцність та силу. У двох місцях напіввінок перевитий стрічкою ордена Червоного Прапора, що засвідчує успадкування славних бойових традицій Військового двічі ордена Червоного Прапора інституту ракетних військ і артилерії. Напис “27” на червоному п’ятикутнику в місці перетину гілок вказує на номер полку.