На головну сторінку

 

Бібліотека

Тут ви знайдете електронні версії книжок чи статей на військові та військово-політичні теми, так чи інакше пов'язані з історією українського війська.

Також у цьому розділі я буду викладати різні документи, які мають відношення до історії українського війська та історії визвольних змагань взагалі.

Матеріали розташовані за періодами.

 

ЗМІСТ

(натисніть на назву розділу, шоб перейти):

[Загальні історичні праці]  [Перші визвольні змагання]  [Другі визвольні змагання]  [Сучасне українське військо]  [Художні твори та альтернативна історія]

 


Знаходяться на моїй сторінці

Загальні історичні праці

Битинський М. "Українські військові прапори і корогви" (формат pdf, розмір 4,85 Мб) - українські прапори від сивої давнини до кінця Перших визвольних змагань.


Перші визвольні змагання

Верстюк В.Ф. "Внутренний фронт: стратегия и тактика борьбы" - огляд спроб боротьби з повстанським рухом на Україні в контексті радянської політики.

Галан, В. "ЙОРДАН У ЧЕЧЕЛЬНИКУ 1920 P. (Причинки до Історії X Гарматного Полку УГА.)"

спогади генерала О.Грекова  - цікаві спогади одного з вищіх командирів Армії УНР про Визвольні змагання, а також про свій арешт і поневіряння по радянських таборах після Другої світової війни.

Горліс-Горський, Ю. "ДО ХАРАКТЕРИСТИКИ МОСКОВСЬКОГО НАЇЗДУ НА УКРАЇНУ" - дуже пристрасна стаття про радянську владу на Україні

Гречило А. "Відзнака та прапор Першого січового Петра Дорошенка полку"

Гречило А. "Прапор 2-го Уманського полку кінних запорожців Окремої кінної дивізії Армії Української Народної Республіки".

Гречило А. "Прапор Першого зимового походу Армії Української Народної Республіки"

Гречило А. "Прапор 6-ї січової стрілецької дивізії Армії УНР"

Гречило А.  "Прапор Першого січового Петра Дорошенка полку"


Гриценко, І. "Український флот Центральної ради в 1917 році".

Гриценко, І. "Флот Української Народної Республіки (листопад 1917 - травень 1918 рр".

Гриценко І. "Організація та військові операції українського флоту в Одесі в 1918 р."

Гриценко І. "Пам’ятки української сфрагістики поч. ХХ ст. з колекції Олександра Депутата"

Гриценко І. "Про що повідала старовинна листрівка" - історія про те, скільки цікавого можна дізнатись із ніби звичайної поштоовї листівки


Дєдик О. "Панцерники УГА" - опис маловідомих учасників Українсько-Польської війни - бронепоїздів Галицької Армії.Стаття подається в авторський версії.

Дєдик О. "Еволюція назви збройних сил ЗУНР крізь призму організації" - надзвичайно цікаве дослідження про історично правильну назву збройних сил ЗУНР/ЗО УНР.

 

Дяченко, П. Чорні Запорожці (Спомини командира полку Чорних Запорожців)  - дуже "безпосередні", живі спогади командира однієї з найвідоміших частин українського війська.

Дзіковський, В. "Коло Потутор" - опис боїв Легіону УСС біля с.Потутори в 1916 р. очима сучасника.

Заклинський, Мирон "СТРІЧА УССІВ ІЗ ЗАПОРІЗЬКОЮ ДИВІЗІЄЮ" - про події весни 1918 року

Зінь, О. "ГУЦУЛЬСЬКА СОТНЯ УСС (Воєнний спомин)"

Карп'юк У. "Змарнована армія"- про невдалі спроби створити українські військові частини в Італії під час ПВЗ

Козлов С., Гречило А. "Печатка начальника відділу охорони залізнично-технічного корпусу УНР"

Кравець Ю. "Відзнаки Олександрівської міської охорони (жовтень 1919 р.)"

Левицький В. "В гостях у Чорношличників" 

НІЧНИЙ НАПАД НА СИНЕВІДСЬКО. З перших стрілецьких боїв у Карпатах.

Омелянович-Павленко Михайло "Спогади" - чотири частини спогадів відомого українського генерала, якому довелося командувати як армією УНР, так і Галицькою Армією. Надіслав Ярослав Тинченко. (формат doc в архіві)

Паньків І. "На панцирному потягу "Отаман Мельник"  (спогади з 1918 - 1919 років) (формат djvu в архіві)

Петренко, Ол. "Із днів більшовицької влади на Галицькому Поділлі у 1920 році"

Петрів В. "Спомини з часів Української революції 1917-1921", частина 1 Ці спогади відомого українського військового діяча вже виходили репринтом. Я викладаю оригінальну версію. Надіслав Ярослав Тинченко. (формат djvu в архіві)

Петрів В. "Спомини з часів Української революції 1917-1921", частина 2 Ці спогади відомого українського військового діяча вже виходили репринтом. Я викладаю оригінальну версію. Надіслав Ярослав Тинченко. (формат djvu в архіві)

Святий вечір 1920 р. (Ковалівка, коло Немирова). 

Середа, Михайло - "Холодний Яр" - стаття з газети "ДІЛО" від 4 серпня 1934. Одні з численних спогадів учасників Перших визвольних змагань.

Слободянюк М. "Військовий гарнізон Львова напередодні І Світової війни" (формат pdf) - детальний опис гарнізону Львова та будівель, у яких цей гарнізон розташовувався.

Тимощук О.В. "Cпеціальні збройні формування в системі охоронного апарату гетьмана П.Скоропадського (квітень-грудень 1918 р.)" - опис спроб Української Держави побудувати апарат захисту від "внутрішніх" ворогів.

Тинченко, Ярослав "Перша Українсько-Більшовицька війна (грудень 1917 - березень 1918)" - детальний опис першої війни Перших визвольних змагань.

Фаріон, Джордж "Коростень: остання битва Миколи Щорса" (Англійською мовою! Формат - pdf) - фахова праця українця американського походження про останній бій Щорса і не тільки.

Чмир М. "Тимчасові знаки розрізнення старшин та козаків армії Української Народної Республіки (наказ Військам Дієвої Армії УНР від 9 квітня 1919 р. ч.84)" - невідома до цього часу спроба ввести знаки розрізнення у війську УНР.

Чмир М. СИМВОЛІКА ЗБРОЙНИХ СИЛ УКРАЇНИ 1917-1920 рр. Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата історичних наук. - Перша спроба узагальнити накопичений дослідниками матеріал з символіки України та її Збройних Сил.

Чмир М. Спроба регламентації знаків розрізнення на головні убори військовиків збройних сил ЗУНР Командою міста Станіславів (грудень 1918 р.)

Чмир М. Білі пов’язки на головних уборах військовиків Галицької Армії, 1919 р.

Чмир М. “Командні хоругви” Галицької Армії (серпень 1919 р.)

Чмир М. "Що на кашкеті твоєму?" - опис українських кокард

Чмир М. "Перший офіційний знак розрізнення українських військовиків, 1917 р." - перша офіційна відзнака українських військовиків у 1917 р.

Чмир М. "До історії розробки форми одягу cлужбовців цивільних відомств Української Народної Республіки у 1920 р."

 Чмир М.  "Державна варта Подільської губернії Української Держави: однострій та знаки розрізнення (1918 р.)"

Чмир М. "Печатка і кутовий штамп запасного куреня Запорізької Січі, 1919 р."

Чмир М. "Республіканська охорона (Народна міліція) Подільської губернії УНР: однострій та знаки розрізнення (кінець 1918 - квітень 1919 р.)"

Чмир М. "Розпізнавальний знак літальних апаратів авіації Української Держави (1918 р.)"

Чмир М. "До питання про знаки розрізнення підстаршин Української Армії (1918 р.)"  

Чмир М. "Однострій та знаки розрізнення урядовців цивільних відомств УНР (наказ Головного комісара Уряду від 9 травня 1920 р. ч.12)"

Чмир М.  "Знак на головні убори військовиків УНР 1918 р. як сюжетне зображення на печатках"

Чмир М.  "Ще про знаки розрізнення синьожупанників" 

Чмир М.  "Печатки частин 1-ї Української дивізії (1918 р.)"

Чмир М. "Український напис, російський орел: печатка Сердюцького Гетьмана Богдана Хмельницького полку часів Центральної Ради"

Чмир М. "Символіка Українського Національного Аероклубу (1921 р.)"

Чмир М. "Сірожупанна дивізія: до питання про знаки розрізнення"

 


Харук А. - "Авиация УГА" - серйозна праця з історії авіації УГА.

Характерник  "Лицар ідеї" - невеличка згадка про Перші визвольні змагання

Шрамченко C. "Українська морська піхота 1917-1920 рр." - Історія української морської піхоти, написана одним з її творців.

Щусь О.И. "О некоторых вопросах военного строительства на Украине в 1919 г. (на примере деятельности Киевского военного округа)" - опис спроб військового будівництва у радянській Україні.

Закон УНР про Надзвичайні Військові Суди - без коментарів :)

Меморандум Симона Петлюри до Юзефа Пілсудського - 1920 р. - сумне оповідання про "взаємодію" польських місцевих влад з урядом УНР у 1920 р.

XLVI. Розпоряд з з 22. цвітня 1919 -  Цей "розпоряд" (наказ) є базовим наказом щодо однострою Галицької Армії, що із змінами та доповненнями діяв аж до самого кінця її існування.


[Догори]

Другі визвольні змагання

"...Создавать невыносимые условия для врага и всех его пособников...". Красные партизаны Украины, 1941-1944: малоизученные  страницы истории. Документы и материалы" / Авторы-составители Гогун А., Кентий А. Увага - рdf-файл 1,36 Мб [обкладинка книги] - Из аннотации: "В работе на основании документов из архивов Украины, России, Германии и Польши описывается ряд малоизученных сторон коммунистического партизанского движения в годы Второй мировой войны на территории бывшего СССР."

Зленко К. - "ТРАГЕДІЯ ДИВІЗІЇ "ГАЛИЧИНА" - Досить критичний, але нестандартний погляд на дивізію "Галичина". Цей погляд полягає в тому, що це військове формування в самому зародку було наслідком безнадійного компромісу між нiмeцьким нацизмом та опортунізмом й українським ідеалізмом та наївністю, і що той компроміс ніколи задовільно не функціонував.

Кучерук О. - "Держава без армії" - історія створення "суверенного" Наркомату Оборони УРСР і його першого і єдиного наркома - В.Герасименка.

Статут "Карпатської Січи" - 1938 р.


[Догори]

Сучасне українське військо

Путилов Е. "Горнострелковые части в Украине" - стаття про історію спеціальних частин для дій в гірській місцевості на Україні до 2005 року.

Чмир М. "Добрий початок – половина справи" - Стаття про герб Департаменту розробок і закупівлі озброєння та військової техніки.

Чмир М. "Встановлено новий пам’ятний нагрудний знак" - Про знак Головного управління оборонного планування Генерального штабу Збройних Сил України.

Чмир М.  "Нова емблематика родів військ та служб Збройних Сил України" - нові емблеми ЗСУ.

Чмир М Нашим ракетним військам і артилерії – 10 років - про встановлення пам’ятного нагрудного знаку з річниці

Чмир М. "Символіка 101 окремої бригади охорони Генерального штабу Збройних Сил України"

Чмир М. "У фінансистів Генштабу – власний герб"

Чмир М. "Від розмаїття – до єдиних зразків (нові нарукавні емблеми військових частин Повітряних Сил Збройних Сил України)"

Чмир М. "Емблеми на стінку кашкета військовиків Збройних Сил України"

Чмир М. "Пам’ятний нагрудний знак “15 реактивний артилерійський полк”

Чмир М. "Хорошого майстра впізнають здалеку” - впровадження системи пам'ятних нагрудних знаків військових коледжів сержантського (старшинського) складу

Чмир М. "Їхній девіз - "Закон та порядок” - ємблема 307 дисциплінарного батальону

Чмир М. “Нагрудний знак на згадку про навчання” - нагрудний знак учасникам комплексу навчань “Взаємодія-2010”

Чмир М. "Тут дають путівку в небо” - символіка 203 навчальної авіаційної бригади

Чмир М. "До історії емблеми на головні убори військовиків Військово-Морських Сил Збройних Сил України ”

Чмир М. "Звитяжна геральдика деснянців" - про емблему знаменитого навчального центру "Десна"

Чмир М. "Ми завжди напоготові" - про емблему 1004-го окремого батальйону охорони та обслуговування Командування Сухопутних військ

Чмир М. "Під знаком архістратига Михаїла" - про емблему та ювілейну медаль 31-го окремого полку зв’язку Повітряних Сил ЗС України

Чмир М. "Символіка Військового коледжу сержантського складу Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”"

Чмир М. "Оновлений формат «деснянських» емблем" - про емблеми знаменитого навчального центру "Десна"

Чмир М. "Символіка 1301 Головного військового представництва Міністерства оборони України"

Чмир М. "Символи “бога війни”" - розвиток і сучасний стан символіки артилерії ЗСУ

Чмир М. "Почесний нагрудний знак "Слава і честь" - про почесний знак Начальника Генерального штабу

Чмир М. "Символіка 302 зенітного ракетного ордена Червоної Зірки полку"

Чмир М. "Герб Галузевого державного архіву Міністерства оборони України"

Чмир М. "Положення про відомчі заохочувальні відзнаки: упорядкування чи нові проблеми?" - міркування на тему останнього президентського указу щодо відомчих відзнак.

Чмир М. "Розробка нарукавних знаків розрізнення військових звань офіцерів корабельного складу Військово-Морських Сил України (1992-1995 рр.)"

Чмир М.  "Нарукавна емблема 270 відділу імітаційного моделювання бойових дій Сухопутних військ Збройних Сил України"

Чмир М. "Спроба врахування нагородної спадщини українського національно-визвольного руху ХХ ст. під час розробки державних нагород України у 1992 р."

Чмир М. "Вийшло як завжди: символіка Національної гвардії України, 2014 р."

Чмир М. "Стрічка до Бойового Прапора військової частини “За мужність та відвагу” - перша колективна нагорода для військових частин в часи АТО

Чмир М. "Шило на швайку: емблеми на комір військовиків Збройних Сил України зразка 2017 р." - критичні зауваження щодо нової військової емблематики ЗСУ зразка 2017 р. від одного з її співавторів.

Чмир М. "“Янгол під конвоєм”: нова символіка Військового інституту телекомунікацій та інформатизації"

Чмир М. "Цейхгауз, а не стрілки: нарукавна емблема Командування Сил логістики Збройних Сил України"

Чмир М. "Срібний “Курч” проти чорного лицаря: нарукавна емблема 54-ї окремої механізованої бригади"

Чмир М. "Хрест бойових заслуг – перша бойова нагорода сучасної України"

Чмир М. "Перначі на шахівницях: нарукавні емблеми Командування та регіональних управлінь Сил територіальної оборони Збройних Сил України" - НОВЕ

 

Лєжнєв О. "Нові знаки розрізнення військових звань військовиків Збройних Сил України"


Муравйов О. "Замість кокарди й прапорця"  - Пропозиція про запровадження нової емблеми на береті.

Муравйов О. "Традиції в металі" - Про знак Київського вищого військового інженерного двічі Червонопрапорного училища зв'язку ім. М.І.Калініна.

Муравйов О. "Родам військ і службам - нові емблеми"

Муравйов О. "Символіка Об’єднаного оперативного командування Збройних Сил України."

Муравйов О. "ЗНАКовий момент: від уніфікації до персоналізації"

Муравйов О. "На згадку про марш-парад"

Муравйов О. "Нарукавна емблема первинного національного контактного пункту в рамках операції Організації Північноатлантичного договору “Активні зусилля”

Муравйов О. "Щоб однострій носився гордо" - нові емблеми ЗСУ.

Муравйов О. "Учасникам військових парадів"

Муравйов О.  "Нарукавні емблеми військових навчальних закладів, затверджені у 2008 р."

Муравйов О. "Зв’язківцям та рятівникам" - Про нові почесні знаки начальника Генштабу.

Муравйов О. "Військові емблеми: еволюція розвитку "спеціальних знаків"

Муравйов О. "Пам’ятний нагрудний знак 30 автомобільна база Генерального штабу Збройних Сил України

Муравйов О. "Охоронцям державних секретів"

Муравйов О., Чмир М. "Як упізнати професійного сержанта?" - про введення нових знаків розрізнення для сержантів ЗСУ

Муравйов О. "Нова державна нагорода України" - Хрест Івана Мазепи

Муравйов О. "Нащадки танкової армії" - про емблему 8-го ак

Муравйов О. "Під знаком "волинського" хреста" - про емблему 13-го ак

Муравйов О. "Вартові краю виноградної лози" - про емблему 128-ї омбр

Муравйов О. "Стимул навчатися на "відмінно" - нова відзнака для курсантів та ліцеїстів

Муравйов О. "За особистий значний внесок – “Слава і честь” - про новий почесний знак Начальника Генерального штабу ЗСУ

Муравйов О. "Зенітники по-білоцекровецьки" - про емблему 1129 зрп

Муравйов О. "Спадкоємці артилерійських традицій" - про емблему 27 реап 

Муравйов О. "Мета боротьби - перемога" - про емблему 307-го окремого батальйону радіоелектронної боротьби

Муравйов О."За заслуги перед ЗС України"- нова почесна відзнака ЗС України

Муравйов О."За бойові стрільби" – нагрудний знак- нова відзнака ЗС України

Муравйов О. "Почесний нагрудний знак начальника Генерального штабу – Головнокомандувача Збройних Сил України “За заслуги перед Збройними Силами України”"

Муравйов О. "Нагрудний знак “Кращий танковий взвод Збройних Сил України”"

Муравйов О. "Емблема військового резерву Збройних Сил України"

Муравйов О. "У вінницьких зв’язківців – емблема і нагрудний знак" - про емблему та знак 182 об’єднаного інформаційно-телекомунікаційного вузла

Муравйов О. "Нагрудний знак “Краща артилерійська батарея Збройних Сил України”
 

Слободянюк М. "Розвиток символіки сучасних збройних сил України: досягнення і проблеми" (формат jpeg y zip-архіві)

Слободянюк М. "Символіка факультету інженерних військ та РХБ захисту Академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного"

Слободянюк М. "Штандарт та прапорці рот факультету інженерних військ та РХБ захисту Академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного"

Слободянюк М. "Медалі подяки"

Слободянюк М. "Символіка 38-го армійського корпусу Західного оперативного командування."

Слободянюк М. "Символіка оперативного командування "Північ"

Слободянюк М. "Одна з перших солдатських нагород Збройних Сил України"

Слободянюк М. "Символіка 44-ї окремої артилерійської бригади"

Слободянюк М. "Символіка командування Високомобільних десантних військ Збройних Сил України"

Слободянюк М. "Символіка оперативного командування “Північ” Сухопутних військ Збройних Сил України"

Слободянюк М. "Оновлений герб Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного"

Слободянюк М. "Нарукавна емблема 9-го арсеналу Збройних Сил України"

Слободянюк М. "Перша символіка 4-го територіального вузла зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації у Рівному"

Слободянюк М. "Перша символіка 7-го територіального вузла зв’язку Державної служби спеціального зв’язку та захисту
інформації у Винниках"

Слободянюк М. "До проблеми нової емблематики видів, родів військ та служб Збройних Сил України" - погляд ветерана українського воєнного емблемотворення на нову військову емблематику ЗСУ

Слободянюк М.  "Нова нарукавна емблематика 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади Збройних Сил України"

Слободянюк М.  "Нова нарукавна символіка 27-ї реактивної артилерійської бригади"

Слободянюк М.  "Дивні правила. До питання реформування української військової нарукавної емблематики"

Слободянюк М. "Символіка 30-ї окремої механізованої бригади імені князя Костянтина Острозького"

Слободянюк М. "Індивідуальні нарукавні емблеми бійців АТО-ООС – новий вид символіки Збройних Сил України"

Слободянюк М. "Символіка 56-ї окремої мотопіхотної Маріупольської бригади Збройних Сил України"

Слободянюк М. "Символіка місць боїв на Сході України – новий різновид нарукавної емблематики Збройних Сил України"

Слободянюк М.  "Нова нарукавна емблематика частин армійської авіації Сухопутних військ Збройних Сил України"

Слободянюк М.  "Нова символіка Державної спеціальної служби транспорту Збройних Сил України"

Слободянюк М.  "Деякі напрямки удосконалення системи військової нарукавної емблематики Збройних Сил України" - НОВЕ

Слободянюк М.  "Колективна відзнака командувача Сухопутних військ Збройних Сил України “За волю та стійкість”" - НОВЕ

 

 

Сич, В. "Однострій має стати дійсно українським" - про зміни в формі одягу ЗСУ, запропоновані у 2009 році 

 

Хорошунов М. "Вся історія частини на одному рукаві" - про нарукавні емблеми ЗСУ

Хорошунов М. "Вся історія частини на одному рукаві" - про нарукавні емблеми Повітряних сил ЗСУ

Хорошунов М. "Бойовий прапор має бути актуальним та вмотивованим" - про прапори ЗСУ

Хорошунов М. "Службовий прапор як символ небойових частин" - про прапори ЗСУ

Хорошунов М. "Від Сохондо до Гавришівки" - історія та вдзнаки 456-ї транспортної авіабригади

Хорошунов М. "Символіка 1026-го Центру контролю безпеки інформації в Збройних Силах України"

Хорошунов М. "Нагорода – не компенсація, але ж заохочення…" - про сучасний стан з відомчими відзнаками у Збройних Силах.

Хорошунов М. "Пам’ятний нагрудний знак “10 років Військовій службі правопорядку у Збройних Силах України”

Хорошунов М. "Пропозиції щодо службових прапорів для Військової служби правопорядку у Збройних Силах України"

Хорошунов М. "Нарукавна нашивка замість нарукавної повязки" - про нову версію символіки ВСП

Хорошунов М. "Новий однострій – нові підходи" (про нову символіку Військової поліції та 101-ї бригади охорони)

Хорошунов М. "Український підхід з французьким присмаком" - про нову емблему механізованих військ ЗСУ

Хорошунов М. "Тимчасові нарукавні емблеми від зауважень до пропозицій" - про нарукавні емблеми ЗСУ у 2017 р.

Хорошунов М. "Третя річниця ВСП з новим пам’ятним нагрудним знаком"

Хорошунов М. "Беретний знак для військових правоохоронців". - про боротьбу ВСП за власні символи.

Хорошунов М. "Нагрудні знаки до відзнак Міністерства оборони України "Вогнепальна зброя" і "Холодна зброя""

Хорошунов М. "Базові зразки нарукавних емблем Військово-Морських Сил Збройних Сил України: відгомін крізь роки"

Хорошунов М. "Оса як об’єднуючий символ частин протиповітряної оборони Сухопутних військ ЗС України"

Хорошунов М. "Безногий лицар на шлику або нова нарукавна емблема 17-ї окремої танкової бригади"

Хорошунов М. "Чернігівський приклад створення нарукавної символіки обласних ТЦК та СП"

Хорошунов М. "“Колесо над сходами” або нарукавна емблема Кадрового центру Збройних Сил України"

Хорошунов М. "Офіційна символіка бригад територіальної оборони ЗС України: спроба первинного аналізу" 

Хорошунов М. "Центр імені “трьох золотих стріл”" - НОВЕ

 

 

alex999 "Альтернативи Військово-Морських Сил України" - Альтернативні версії, плани та ідеї (включаючи не втілені в життя проекти) розвитку Військово-Морських Сил України, зібрані, опрацьовані та викладені на форумі "МілУа" учасником alex999.

 

* * *

 

УГОДА між Україною і Російською Федерацією про принципи формування ВМС України та ВМФ Росії на базі Чорноморського флоту колишнього СРСР

УГОДА між Україною і Російською Федерацією про військово-морську символіку Чорноморського флоту на перехідний період

УГОДА між Україною і Російською Федерацією про параметри поділу Чорноморського флоту - дуже великий за розмірами документ (який я розбив на декілька частин), в якому "до останнього гвинтика" розписаний розділ Чорноморського флоту.

* * *

Закон України - Про Збройні Сили України

Закон України - Про оборону України

Закон України - Про загальний військовий обов'язок і військову службу

Закон України - Про чисельність Збройних Сил України на 2000 - 2004 роки

Закон України - Про чисельність Збройних Сил України на 2006 рік

Закон України - Про чисельність Збройних Сил України на 2007 рік

Закон України - Про чисельність Збройних Сил України на 2008 рік

Закон України - Про чисельність Збройних Сил України на 2011 рік

Закон України - Про чисельність Збройних Сил України на 2012 рік

* * *

Постанова Верховної Ради України - Про військові формування на Україні - саме з цього документу фактично і почалося існування Збройних Сил України

Постанова Верховної Ради - Про чисельність Збройних Сил України (на 1998-1999 роки)

Постанова Верховної Ради - Про чисельність Прикордонних військ України

Постанова Верховної Ради - Про затвердження описів прапора та розпізнавального знака митних органів України

* * *

Указ Президента - Про прийняття обов'язків Головнокомандуючого Збройними Силами України

Указ Президента - Про Збройні Сили України

Указ Президента - Про Сухопутні війська України

Указ Президента - Про Військово-Повітряні Сили України - перша спроба (невдала) створити з ВПС та ППО єдиний вид Збройних Сил.

Указ Президента - Про розформування Київського військового округу

Указ Президента - Про невідкладні заходи по будівництву Збройних Сил України

Указ Президента - Про затвердження положень про Міністерство оборони України та Генеральний штаб Збройних Сил України

Указ Президента - Про заснування посад головнокомандувачів видами Збройних Сил України

Указ Президента - Про Воєнну доктрину України

Указ Президента - Про Концепцію переходу Збройних Сил України до комплектування військовослужбовцями контрактної служби на період до 2015 року

Указ Президента - Про символіку Державної прикордонної служби України - не зовсім Збройні Сили, але все одно цікаво

Указ Президента - Про встановлення спеціальної відзнаки генерала армії України

Указ Президента - Про присвоєння почесного найменування "імені князя Данила Галицького" 24 механізованій бригаді

Указ Президента - Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 вересня 2008 року «Про невідкладні завдання щодо підвищення обороноздатності України»

Указ Президента "Про відомчі заохочувальні відзнаки"

* * *

Постанова Кабінету Міністрів - Про речове забезпечення військовослужбовців - дуже великий за розмірами документ (який я розбив на декілька частин), але він того вартий: там розписано все, що має отримувати військовий у якості речового забезпечення - від бронежилетів до мила.

* * *

Наказ Міністра Оборони України №150 від 12.06.95 р. - Про введення в дію Правил носіння військової форми одягу військовослужбовцями Збройних Сил України та Малюнки до нього. Цей наказ є офіційним документом, який запровадив нову форму в Збройних Силах України. Хочу застерегти, що за десять років існування цього наказу до нього вносились різні зміни, а деякі його положення так і залишились "на папері". Тут я даю первісний текст наказу без змін.

Наказ Міністра Оборони України №606 від 22.11.2017 р. "Про затвердження Правил носіння військової форми одягу та знаків розрізнення військовослужбовцями Збройних Сил України" (офіційний текст) - Цей наказ наразі є останнім базовим документом, який запровадив нову форму в Збройних Силах України.

Наказ Міністра Оборони України - Про встановлення заохочувальної відзнаки Міністерства оборони України "Знак пошани"

Наказ Міністра Оборони України - Про встановлення заохочувальної відзнаки Міністерства оборони України - медалі "За сприяння Збройним Силам України"


[Догори]

 

Художні твори

Маланюк, Євген - Вірші - Євген Маланюк - офіцер Війська УНР, пройшов усі Перші визвольні змагання. Серед його поезій - чи не перші в історії вірші, присвячені штабній роботі.

Станіславський, Пилип - “Повітряні чорнороби війни”. - альтернативна історія України. Твір друкується вперше.

Голик, Ірина - “Альтернативна хронологія”  - хронологія твору “Повітряні чорнороби війни”.

Голик, Ірина, Станіславський, Пилип - "Йшов четвертий день війни" - альтернативна історія України. Твір друкується вперше.

Станіславський, Пилип - "Йшов четвертий день війни. Частина 2" - альтернативна історія України. Твір друкується вперше.

Станіславський, Пилип - "Йшов четвертий день війни. Ретроспектива" - альтернативна історія України. Твір друкується вперше.

Станіславський, Пилип "Хронологія. Альтернативна історія Української Держави Гетьмана Павла Скоропадського"

Станіславський, Пилип "ПОЧАТОК. ІНША РЕАЛЬНІСТЬ.ЧЕСТЬ І ОБОВ’ЯЗОК."

Станіславський Пилип   "До Варязького моря"

Станіславський Пилип   "Операція “Баторій”

Станіславський Пилип   "Хронологія. Альтернативна історія розвитку автобронетанкового озброєння Збройних Сил Української Держави Гетьмана Павла Скоропадського"


[Догори]